تعلیق مسابقات اسبدوانی (+اسناد)

پنجشنبه 27 آبان 1395 02:23 ق.ظ

 

تعلیق مسابقات اسبدوانی (+اسناد)

 • تعلیق مسابقات اسبدوانی (+اسناد)

  باید مسابقات سوارکاری آق قلا به عنوان شروع فصل پاییزه مسابقات کشوری اسبدوانی در استان گلستان برگزار می شد اما به دلیل عدم برگزاری مزایده پیست اسبدوانی آق قلا و گنبد، فدراسیون در واقع محلی برای برگزاری مسابقات ندارد.

   مسابقات اسبدوانی چند ماهی است که طبق تقویم فدراسیون سوارکاری برگزار نمی شود و در تعلیق به سر می برد.

  به گزارش  فارس، پس از پایان یافتن مسابقات تابستانه اسبدوانی تهران در شهریور ماه طبق تقویم فدراسیون،باید مسابقات سوارکاری آق قلا به عنوان شروع فصل پاییزه مسابقات کشوری اسبدوانی در استان گلستان برگزار می شد اما به دلیل عدم برگزاری مزایده پیست اسبدوانی آق قلا و گنبد، فدراسیون در واقع محلی برای برگزاری مسابقات ندارد. امروز با گذشت چند ماه به دلیل این مشکل و مشکلات دیگری مسابقات نه تنها در آق قلا برگزار نشد بلکه با ورود دستگاه های غیرمرتبط با ورزش سوارکاری سلامت مسابقات ملی اسبدوانی نیز به خطر افتاده است.

  *شروع ماجرا

  فدراسیون سوارکاری  مثل بسیاری از فدراسیون های ورزشی طبق قانون و اساسنامه مصوب هیات دولت بالاترین مرجع رشته ورزشی خود یعنی برگزاری مسابقات اسبدوانی و پرش اسب در ایران است. جالب اینجاست که تنها فدراسیونی که مصوبه شورای عالی اداری کشور برای برگزاری مسابقات را دارد، فدراسیون سوارکاری است (سند شماره 1) بر اساس مصوبه شورای عالی اداری اختیارات وظایف کلیه امور برای برنامه ریزی مسابقات (تقویم ورزشی) بر عهده فدراسیون است. این مصوبه در سال 77 به تمامی دستگاه ها و ارگان های کشور ابلاغ شده بود.

  با توجه به شرایط خاص رشته سوارکاری در منطقه استان گلستان و ترکمن صحرا، مسابقات در این استان برای اسب های نژاد تروبرد، ترکمن و دوخون متمرکز است به گونه ای که مسابقات اسبدوانی گنبد کاووس مهمترین مسابقه کورس اسب کشوری محسوب می شود. همین مساله باعث شده که برخی از نهادهای غیرورزشی و بعضا ورزشی مدعی برگزاری مسابقات برخلاف سیستم جاری فدراسیون را هستند. این موضوع در سال گذشته باعث بروز مشکلاتی در هفته های اول برگزاری کورس گنبدکاووس شد که با توجه به شرایط موجود می توانست خسارت های مادی و معنوی را برای مردم منطقه که پرورش دهنده اسب هستند، ایجاد کند.

  * دستور گودرزی و نامه ای سجادی و مناف

  نطفه اختلاف موجود که امروز در عدم برگزاری و یا چالش قانونی بودن آن به وجود آمده در سال گذشته کاشته شد. ورود رییس اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان و ادعای برگزاری مسابقات باعث بروز مشکلاتی می شود که تا امروز ادامه دارد. خلیلی رییس فدراسیون در نامه ای به تاریخ 09/06/94 به محمود گودرزی وزیر وقت ورزش در گزارشی فضای موجود را برای او بازگو می کند. در بخشی از این نامه (سند شماره 2) آمده است:«با انتصاب دکتر طیبی و به ظاهر اعلام موافقت از سوی جنابعالی و برگزاری جلسات متعدد در اداره ورزش و جوانان گنبد با تعدادی از افراد که عمدتا بدلیل تخلفات متعدد در کمیته انظباطی دارای احکام محرومیت به دلیل شرط بندی غیرمجاز و... از سوء شهرت برخورد دارند، اعلام گردید بنا به دستور حضرتعالی از مهرماه مسابقات اسبدوانی تحت اداره گنبد برگزار می شود...» فدراسیون در این نامه خواسته است که گودرزی دستور دهد که مداخلات بی مورد و غیرقانونی اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان در برگزاری مسابقات ملی اسبدوانی خاتمه یابد. گودرزی پس از این نامه در دستوری خطاب به مناف هاشمی معاون توسعه منابع انسانی و نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی می نویسد که «لطفا یکبار برای همیشه به این مناقشات پایان دهید. هر تصمیمی گرفتید لازم الاجرا است و احدی نباید مقاومت کند... »

  سه ماه بعد دو معاون وزیر ورزش در نامه ای خطاب به وزیر ورزش اینگونه نظر خود را بیان می کنند:«به کلیه ادارات کل ورزش و جوانان استان ها که در مسابقات اسبدوانی بصورت ملی برگزار می شود، با تاکید بر استان های گلستان،خوزستان،یزد و خراسان رضوی رسما ابلاغ گردد که کلیه مسابقات مذکور بطور کامل تحت مدیریت و نظارات فدراسیون سوارکاری صورت پذیرفته و ادارات کل از مداخله منع گردند. بدیهی است برگزاری مسابقات استانی تابع مقرراتی است که فدراسیون سوارکاری ابلاغ می نماید.» (سند شماره 3) وزیر ورزش در هامش این نامه این پیشنهادات را تصویب و ابلاغ می کند.

  *تعلیق مسابقات اسبدوانی در گنبد

  24 مهرماه 95 بود که خبرگزاری فارس از بلاتکلیفی مسابقات سوارکاری در گنبد کاووس به دلیل تعلل شرکت تجهیز در مزایده اماکن ورزشی تحت مدیریت خود به فدراسیون سوارکاری خبر داد. بر اساس قانون تمام اماکن ورزشی تحت مدیریت شرکت توسعه و ساخت اماکن ورزشی قرار دارد. جالب اینجاست در سوارکاری با توجه به اینکه طبق اساسنامه و البته مصوبه شورای عالی اداری تنها مرجع برگزاری مسابقات فدراسیون سوارکاری است، هیچ ارگان دیگری نمی تواند این مسابقات را برگزار کند. مساله انحصار البته در قانون مزایده و مناقصه های دولتی نیز مورد بازتعریف قرار گرفته است. اختلاف موجود با ورود رییس اداره کل ورزش گلستان به عنوان یک مدعی برگزاری مسابقات برخلاف دستور وزیر وقت  ورزش در سال 94 و نظر دو معاون وزارت ورزش به گره ای سردرگم تبدیل شده است. موضوع وقتی جالب تر می شود که شرکت توسعه زمین را به فدراسیون اجاره نداده است اما به هیات سوارکاری گنبد اجاره می دهد و حالا این هیات در صدد برگزاری مسابقات است که مورد مخالفت فدراسیون قرار گرفته است.(سند شماره 4)

  دایره اختلافات به قدری بالاست که هیات شهرستان گنبد حتی در برگزاری مسابقات، کمیته اجرایی را تشکیل داده که با کمیته اجرایی تشکیل شده توسط رییس اداره ورزش استان گلستان در تضاد است! این در حالی است که فدراسیون اسبدوانی با مشارکت همه نمایندگان هیات های شهرستانی از جمله استان گلستان برای اولین بار در کشور کمیته ملی اسبدوانی ایران را تشکیل داده و کلیه اختیارات برگزاری مسابقات به این کمیته داده شده است.این کمیته در واقع همان جاکی کلاب مرسوم در برگزاری مسابقات می باشد.

  *از دوپینگ تا ...

  اسبدوانی در همه جای دنیا بر اساس رنکینگ و امتیازهای کسب شده است و اسب ها درجه بندی می شوند. در تعاریف موجود امتیاز اسب هاست که رده مسابقات و جوایز آن را مشخص می کند. فدراسیون سوارکاری در اطلاعیه خود صراحتا اعلام کرده که مسابقاتی گویا قرار است در این هفته برگزار شود را مورد رسمیت نمی شناسد. این می تواند باعث بروز مشکلاتی در تمام مسابقات کشور شود چه آنکه اگر امتیاز اسب ها در این مسابقات از نظر فدراسیون مورد قبول واقع نمی شود، پس معنای این مسابقات چیست؟

  نکته مهمتر اینکه مساله دوپینگ اسب ها در ایران یک چالش اساسی است. فدراسیون با ارسال نمونه ها به یکی از معدود آزمایشگاه معتبر دنیا در فرانسه، سلامت مسابقات را تا حدود زیادی تامین کرده است؛ پرسش اساسی اینجاست که سطح تست دوپینگ و ارائه آن به آزمایشگاه در این مسابقات  چه خواهد بود؟!

  یکی دیگر از مسائل مهم تامین جایزه مسابقات است؛ چه کسی تامین کننده و تضمین کننده موضوعات مالی مسابقات است؟ البته فدراسیون سوارکاری در نامه ای به نصرالله سجادی معاون ورزشی وزارت ورزش در  تاریخ 17/08/95 یعنی حدود یک هفته پیش ضمن غیرقانونی بودن برگزاری این مسابفات اعلام کرده مسابقاتی که در پیش است، مجوزی از سوی فدراسیون ندارد. (سند شماره 5)

  این سوالات از آن جهت اساسی است که اگر ابهامات موجود برطرف نشود باعث بروز بحران های عمیق اجتماعی در کنار مشکلات فنی مسابقات اسبدوانی خواهد شد.


برچسب ها: تعلیق ، مسابقات ، اسبدوانی ، (+اسناد) ،
 

چرا مشخصات گوشی کسب و کار شما مهم است؟

یکشنبه 23 آبان 1395 08:46 ب.ظ

 

چرا مشخصات گوشی کسب و کار شما مهم است؟

 • چرا مشخصات گوشی کسب و کار شما مهم است؟

  بسیاری از افراد به واسطه درآمد خوبی که دارند، هر ساله علاقه‌مند به تعویض گوشی موبایلشان هستند. بعضی افراد هم هستند که گوشی‎شان را تا زمانی که صفحه نمایش آن خرد نشده است و تا وقتی کلید روشن/خاموش کار می‎کند، نزد خود نگه می‎دارند و آن را عوض نمی‎کنند؛ اما در نهایت گوشی خود را عوض خواهند کرد. در هر صورت این افراد در دسته مشتریان گوشی‎های موبایل قرار خواهند گرفت.

  بسیاری از مشاغل و کسب و کارها هستند که کارمندانش نیاز به موبایل دارند، اما چندان ثروتمند نیستند تا هر سال یک گوشی برای کسب و کارشان بخرند. خیلی راحت است که به کارمندان گفته شود «گوشی شخصیتان را برای کار بیاورید»، اما بعضی مشاغل برای نوع گوشی مورد استفاده در سازمانشان محدودیت‎هایی اعمال می کنند؛ حتی فراتر از این، برای آپگرید نرم افزاری نیز محدودیت‎هایی وجود دارد. به همین خاطر تصمیم‎گیری اولیه برای خرید گوشی کسب و کار بسیار مهم است.

  مشخصه‎های نرم افزاری گوشی کسب و کار شما

  مهم نیست که از گوشی خود برای کارتان استفاده می‎کنید یا با گوشی هوشمند شرکت کار می‎کنید، در بیشتر موارد، مشخصات گوشی کسب و کار با میزان رضایت از آن گوشی ارتباط مستقیمی دارند. اعداد و ارقام بزرگتر الزاما بیانگر بهتر بودن نیست، اما داشتن یک دستگاهی که توان پردازش بالایی دارد و مقدار حافظه آن زیاد است باعث می‎شود در آینده هنگام کار با آن با مشکل کمتری مواجه شویم؛ مخصوصا زمانی که از حداکثر ظرفیت آن استفاده شده است.

  البته باید توجه داشته باشید که تمرکز صرف بر روی مشخصات نرم افزاری کافی نیست. باید قطعات سخت افزاری را نیز در نظر گرفت. معمولا سخت افزارهای گوشی یه سرعت از رده خارج می‎شوند، مخصوصا اگر نرم افزارهای نصب شده بر روی آن دارای کدنویسی ضعیفی باشند. خریداران دستگاه های اندرویدی باید مراقب این نکته باشند، چرا که معمولا شرکت‎ها مایلند بین مشتریان تفاوت قائل شوند و این کار را با قطع کردن آپدیت دستگاه‎هایشان پس از 24 ماه (و در برخی موارد زودتر) انجام می‎دهند. هدفشان این است که زمینه را برای افزایش تقاضا و خرید دستگاه جدید خود فراهم نمایند.

  شرکت‎هایی که سابقه بهتری در  آپدیت‎رسانی داشته‎اند، الزاما آن‎هایی نیستند که بهترین قطعات سخت افزاری را در دستگاه‎های خود به کار می‎برده‎اند؛ پس به این قضیه نیز باید کمی به دیده شک نگاه کرد. ممکن است گوشی اندرویدی کسب و کار شما (یا گوشی شخصی شما) بلافاصله آپدیت قابل ملاحضه‎ای را دریافت نکند، اما می‎تواند ماهانه یا هر شش ماه یکبار آپدیت جدیدی برای گوشی کسب و کار شما ارائه شود. این نکته نیز برای کسب و کار شما بسیار مهم است.

  نقش شرکت‎های تامین‎کننده گوشی (Carrierها) بر روی کارکرد گوشی

  چرا مشخصات گوشی کسب و کار شما مهم است؟

  بسیاری از کسب و کارها به طور غیر مستقیم با شرکت‎های به اصطلاح carrier نیز سر و کار دارند. شرکت های کریر صدها و حتی هزاران دستگاه را طی یک دوره یکساله خریداری می‎کنند. در نتیجه کاربر -خریدار نهایی گوشی- مجبور است با نرم افزارهای نصب شده توسط تامین‎کنندگان گوشی‎های موبایل (AKA bloatware) و همچنین دیگر اپلیکیشن‎های نصب شده سر و کار داشته باشد. البته نصب اینگونه نرم افزارها قانونی است و بر اساس تفاهم‎نامه‎هایی است که بین سازندگان و شرکت‎های مختلف منعقد شده است.

  در این مواقع، شما به یک گوشی نیاز دارید تا برنامه‎های کمتری در پس‌زمینه فعال باشند تا سرعت گوشی شما را کاهش ندهند؛ این برنامه‎ها جدا از آنهایی است که شما خودتان نصب و فعال کرده‎اید. بعضی از کریر ها  -یا همان تامین‎کنندگان گوشی‎ها- مانند Verizon علاقه‎مند است تا سقف 20 اپلیکیشن را بر روی یک گوشی نصب داشته باشد؛ اگر چه تعداد این اپلیکیشن‎ها به نوع و مدل گوشی نیز بستگی دارد. مثلا در گوشی گوگل پیکسل سه نوع اپلیکیشن bloatware نصب است که این سه مورد هم قابلیت حذف دارند. LG V20 که قیمت به مراتب پایین‎تری دارد، دارای اپلیکیشن های از قبل نصب شده بیشتری است.

  انتخاب یک گوشی کسب و کار مناسب

  مشتریانی که صاحب کسب و کار هستند به دنبال یک گوشی با عملکرد عالی هستند که با گذشت زمان ضعیف نشود. شاید گوشی‎هایی از شرکت موتورولا مانند Moto Z یا Moto Z Play گوشی‎های مناسبی باشند؛ چون اندروید این دو گوشی سبک است، اپلیکیشن‎های کمتری بر روی آن‎ها نصب است و بالاترین مشخصه‎های ممکن را نیز دارا هستند. البته از وجود گوگل پیکسل نیز نباید غافل شد.

  سامسونگ نیز از گوگل درس آموخته است و گوشی های خود را از قبل سبک‎تر کرده است. گوشی گلکسی S7 تقریبا هر ماه آپدیت‎های امنیتی جدیدی ارائه می‎کند که کمی بیشتر از دستگاه‎های موتورولاست.

  به عنوان پیشنهاد آخر باید بگوییم که گوشی‎های BlackBerry نیز هستند که ایمن‎ترین و به‌روز‎ترین محصولات اندرویدی موجود در بازار هستند، اگرچه این دستگاه‎ها خیلی در شرکت‎های کریر عرضه نمی شوند. به عنوان یک مورد خاص، گوشی مدل DTEK60 مثال خوبی از یک گوشی خوب است. این گوشی دارای بالاترین مشخصه‎های ممکن است؛ همچنین از وزن سبکی برخوردار است و آپدیت نرم افزارهای موجود بر روی آن الزامی است.

  قاب (کاور) مناسب

  چرا مشخصات گوشی کسب و کار شما مهم است؟

  امروزه جنس رویه گوشی‎ها معمولا فلز و شیشه است و در موارد کمی از سایر مواد است. در نتیجه به راحتی می‎شکنند. اگر شما یکی از گوشی‎های گلکسی S7، گوگل پیکسل یا Moto Z را خریداری می‎کنید، مطمئنا به یک قاب (کاور) مناسب و یک ضدخش برای صفحه نمایش گوشیتان احتیاج دارید تا از گوشی خود محافظت کنید.

  به نظر شما باید به چه ویژگی‎هایی برای انتخاب یک گوشی توجه کرد؟

  دلایل مختلفی برای خریدن/نخریدن یک گوشی وجود دارد که مشخصه‎ها و خصوصیات نرم افزاری و سخت افزاری مهمترین آن است. آیا شما هم موافقید؟ شما برای خرید یک گوشی به چه ویژگی‎هایی دقت می‎کنید و برایتان مهم است؟


برچسب ها: چرا ، مشخصات ، گوشی ، کسب ، و ، کار ، شما ،
 

تشکیل تگرگ های عظیم الجثه در روسیه (+عکس)

سه شنبه 18 آبان 1395 01:13 ب.ظ

 

تشکیل تگرگ های عظیم الجثه در روسیه (+عکس)

 • تشکیل تگرگ های عظیم الجثه در روسیه (+عکس)
  تشکیل طبیعی تگرگ های عظیم الجثه در منطقه ای ساحلی در سیبری روسیه، رسانه های جهان را شگفت زده کرد.

  به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری "آر تی" روسیه، بعضی از این تگرگ ها که در روستای "نیدا " در 14 کیلومتری خط ساحلی قطب شمال و در منطقه سیبری روسیه به صورت طبیعی به وجود آمده اند، بیش از 5 کیلو وزن دارند.

  این تگرگ ها در حدود 11 مایل از یک خط ساحلی به وجود آمده اند و اندازه آنها از یک توپ تنیس تا یک توپ بزرگ بسکتبال متغیر است. تشکیل این تگرگ ها در اثر یک پدیده نادر جوی بوده است.

  تصاویر زیر که در رسانه ها و شبکه های اجتماعی روسیه و جهان دست به دست می شود  اشکال گوناگون این گلوله های یخی عظیم را نشان می دهد.


برچسب ها: تشکیل ، تگرگ ، های ، عظیم ، الجثه ، در ، روسیه ،
 

مار کبرا در بیمارستان مشهد (+عکس)

جمعه 7 آبان 1395 08:33 ب.ظ

 

مار کبرا در بیمارستان مشهد (+عکس)

 • مار کبرا در بیمارستان مشهد (+عکس)

  بر پایه این خبر و به گفته شاهدان ماجرا مار سمی یک متر و 50 سانتی از ساک همراه مرد مارگیر خارج می شود که همین مسئله موجب رعب و وحشت بیماران و پرسنل شده بود.

  یک حلقه مار سمی یک متر و 50 سانتی در بخش مسمومیت یکی از بیمارستان های شهر مشهد صید شد. 

  به گزارش ایسنا، یک حلقه مار سمی یک متر و 50 سانتی در بخش مسمومیت یکی از بیمارستان های شهر مشهد، توسط ماموران آتش‌نشانی مستقر در این واحد درمانی شکار شد.

  بنابراین گزارش دقایقی قبل یک مارگیر 40 ساله با مراجعه به بیمارستانی در مرکز شهر و بیان این مطلب که وی را مارگزیده است، در بخش مسمومیت این بیمارستان بستری می شود.

  بر پایه این خبر و به گفته شاهدان ماجرا مار سمی یک متر و 50 سانتی از ساک همراه مرد مارگیر خارج می شود که همین مسئله موجب رعب و وحشت بیماران و پرسنل شده بود. 

  با اعلام بروز این حادثه به آتش‌نشانان مستقر در بیمارستان، بلافاصله ماموران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات ویژه و بهره گیری از مهارت های از پیش آموخته شده، اقدام به زنده گیری این مار سمی می کنند.

  حال عمومی مارگیر حادثه دیده مساعد گزارش شده و در حال حاضر وی در بخش مسمومین بستری است.


برچسب ها: مار ، کبرا ، در ، بیمارستان ، مشهد ، (+عکس) ،
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic